,,We will never quit, cause we are Metallica"

Prosinec 2008

Nejlepší alba roku 2008 podle návštěvníků metallica.blog!

29. prosince 2008 v 17:40 | shogin (webmaster) |  Zajímavosti
Tak když je ten konec roku 2008, tak jsem se rozhodl udělat malý výzkum, jaké alba roku 2008 jsou podle návštěvníků mé stránky nejlepší, výsledky zde:Shogin (webmaster):

Metallica - Death Magnetic: Jedno z nejočekávanějších alb roku 2008, které mě a určitě další miliony lidi přesvědčily o tom, že Metallica je pořád ve své formě a ještě hodně dlouho bude. Dalo by se říct, že je toto album návrat ke kořenům, ale samozřejmě, že úplně ne, protože to by pro Metallicu byl krok zpátky a to k Metallice nepatří. Album je thrashové jako za starých časů, ovšem prvky Load a Reload zde jsou též a celkově je album jiné hlavně strukturou písní, které jsou hodně složité a rozhodně ne úplně jednoduché na pochopení, proto toto album není rozhodně záležitost jednoho poslechu. Pro mě nejlepším albem 2008, protože plně splnilo mé představy! Jediné co bych vytknul, je zvuk, který se díky nevydařenému masteringu vcelku pokazil, což lze zachránit tím, že si člověk sežene původní verzi, kterou lze stáhnout na internetu.
Judas Priest - Nostradamus: JP mě zatím žádným albem nezklamali, Nostradamus není výjimkou. Velkolepé album, kterému není co vytknout. Opět záležitost do které se musí proniknout.
Scars On Broadway - Scars On Broadway: Moc jsem se těšil a byl jsem zvědav s čím Daron příjde. Daron velmi potěšil, jeho nový počin je přímočarý a spíše rokovější, jak povětšinou všichni čekali, což mě se osobně líbí. Jenom by snad písně mohli být o něco delší, protože deska je docela krátká.
Head - Save Me From Myself: Důkaz toho, že Brian "Head" Welch byl tím hlavním skladatelem a mozkem KoRn. Deska, ze které sice nevyzařuje úplná originalita a jedinečnost, možná budete mít chvílemi pocit, že to co posloucháte jste už slyšeli, za to z ní vyzařuje síla a velký náboj, který bohužel u posledních dvou desek KoRn postrádám. Je velká škoda, že tuhle desku nenahrál Head s Kornama, protože takhle je to velmi vydařená sólovka, avšak pod hlavičkou KoRn by to byla bezpochyby jedna z jejich nejlepších desek. Headova slabina je zpěv, ne že by se mi nelíbil, ale nemůžu si pomoct, ale zpěv mi příjde po většinou hodně počítačově upravený, nevím jestli to byl záměr, ale jestli ne, jsem docela zvědav jak chce pak Head zvládat koncerty. Mno každopádně pro mě opět milé překvapení. Takhle si představuji práci ze sedmistrunnými kytarami! Pochybuji, že Munky se svou sólovou předčí Heada.
SlipKnoT - All Hope Is Gone: Deska, které ubírá na kvalitě jedině to, že zní víc jako Stone Sour než jako SlipKnoT.
AC/DC - Black Ice: Nášlap jako vždy, není co vytknout.

QWE:1. Judas Priest - Nostradamus: Veledílo mistrů. Nářez a umění v jednom. Co jiného také může vzniknout, když si Halford a spol řeknou, že udělají metalovou operu? Nápad proroka Nostradama se mi ze začátku moc nezamlouval, tito pánové ho však zpracovali velmi dobře a Ostravský koncert ve mě utvrdil prvenství tohoto alba pro rok 2008
2. Metallica - Death Magnetic: Nemůžu si dovolit nezařadit, je to prostě album, na které čekám (a to nejen já) celých neuvěřitelných pět let. Kdyby tomuto albu neudělal vrásky na čele finální mix, který ho ochudil o dynamiku a občasné nepřesnosti Kirka Hammetta a Larse Ulricha, tak určitě bych zvážil, zda Nostradamus je No. 1 :-). Protože když jsem viděl živé podání Nightmare, ikdyž ještě nedopilované pořádně, tak to byl těžký nářez, který se hrdě tyčí mezi Masterem a spol. Určitě je zde hodně nápadů, ostatně jako na všech albech Metalliky. Kdo chce, může si tu hudbu prostě jen tak poslechnout, z uměleckého hlediska, kdo chce může si to poslechnout, protože je tam líbivost, hitovost a kdo chce může si na tom prostě jen tak vytřepat mozek z hlavy. Každý by si tam mohl najít to své, pokud chce. Proto druhá pozice.
3. Testament - Formation of damnation: Je to nářez, a dá se říct comeback, který jsem rozhodně nečekal. Více než hodina pod palbou neuvěřitelně rychlých riffů, bicích a hutného zpěvu. Je zde mnoho nápadů, kde potvrzují Testament své zkušenosti a že nejsou jen tak nějací nováčci Thrash metalu a že mají nějaký ten rok řezání do kytar už za sebou. Na tohle album jsem taky velmi dlouho čekal a Testament mě nezklamali. Super nápady, super riffy, super sóla, zpěv, bicí, hutná basa... co víc si přát? Tudíš třetí pozice.
4. Opeth - Watershed: Ještě jsem tohle album nestačil ani pořádně naposlouchat a už ho řadím do mých top 4. Protože při poslechu této fošny není určitě o umělecký zážitek nouze. Neskutečná atmosféra tohohle alba, při které naskakuje doslova husí kůže. Sice se to u mě nevyrovná mé oblíbené Deliverance, ale určitě si toto album zaslouží být v mých top pro rok 2008.


Veselé Vánoce!!!

24. prosince 2008 v 14:52 | shogin (webmaster) |  Novinky
Přeji vám Šťasné, veselé, pohodové, ničím nerušené a metalové Vánoce!!!
A do nového roku 2009 jen to nejlepší!!!

Shogin (webmaster)

Cmikuska313

17. prosince 2008 v 23:42 | shogin (webmaster) |  Fans
Jméno: Katarína
Nick: Cmikuska313
Narozen: 31.3.1995
Znamení: Beran
Bydliště: Zvolen, SR=)
Jak dlouho Metallicu posloucháš: co ja wiem....taq poriadne asi
len od konca 2007


Jak byste oznámkovali nový klip "All Nightmare Long"??

9. prosince 2008 v 22:12 | shogin (webmaster) |  Ankety
Tak hlasujte! :-)

Nový klip "All Nightmare Long"

9. prosince 2008 v 22:04 | shogin (webmaster) |  Novinky
Metallica zveřejnila nový klip, tentokrát po písní "The Day That Never Comes" na píseň "All Nightmare Long". O čem klip je sám moc nevím, takže obrázek si udělá každý sám :-) Každopádně zajímavě pojatý klip, myslím, že je to to poslední co bych od klipu k této písně čekal, ale nevadí :-) Klip lze pustit zde!