,,We will never quit, cause we are Metallica"

Květen 2008

Pár setlistů z proběhlích koncertů

31. května 2008 v 10:40 | shogin (webmaster) |  Novinky
28. kvatna Chorzow, Polsko
Creeping Death
For Whom The Bell Tolls
Ride The Lightning
Harvester of Sorrow
The Unforgiven
...And Justice For All
Devil's Dance
Disposable Heroes
Welcome Home (Sanitarium)
Master Of Puppets
Whiplash
Nothing Else Matters
Sad But True
One
Enter Sandman
- - - - -
Last Caress
So What
Seek and Destroy

30. května Langraaf, Nizozemí
Creeping Death
For Whom The Bell Tolls
Ride The Lightning
The Four Horsemen
Bleeding Me
...And Justice for All
Devil´s Dance
The Memory Remains
Fade To Black
Master Of Puppets
Whiplash
---
Nothing Else Matters
Sad But True
---
One
Enter Sandman
---
Last Caress
So What
Seek & Destroy

Metallica se přesouvá již na 17:00!!!

31. května 2008 v 10:32 | shogin (webmaster) |  Novinky
Tento článek se objevil na oficiálních stránkách nového multifunkčnío stadionu Slavia Eden:

Jak si užít Metallicu

30.5.2008 12:51 30. 5. 2008. V článku plánek Edenu.
MetallicaV úterý 3. června zažije Eden metalovou akci sezony. Na nejmodernějším stadionu v republice se představí legendární kapela Metallica. Areál bude otevřen v 16 hodin. V 17.00 se představí kapela Mnemic, v 18.00 Machine Head a v 19.30 hvězdná Metallica. Koncert každopádně skončí před 22. hodinou.

Stadion je velmi dobře dostupný veřejnou dopravou, naopak možnosti parkování v oblasti jsou omezené. "Chtěli bychom tedy požádat návštěvníky koncertu, aby zaparkovali v okrajových částech města a využili hromadnou dopravu," říká Alexandr Kliment ze společnosti E Side.

PlanekEden je dostupný tramvajovými linkami 6, 22, 23 a 24 ze stanic metra Náměstí Míru, Strašnická, Karlovo náměstí a I.P. Pavlova. Ze Severního Města do Edenu míří autobusová linka 136, z Jižního Města pak trasy 136 a 213. Cílovou stanicí návštěvníků využivajících tramvaj či autobusu je zastávka Slávie.

No SmokingCelý areál je nekuřácký. Návštěvníci koncertu se musí připravit na důkladnou bezpečnostní kontrolu. Do prostor areálu je přísně zakázáno vnášet alkohol, drogy, jídlo, nádoby, plechovky, zbraně, nebo cokoliv, co by je mohlo připomínat.

Na koncert skupiny Metallica je stále možno získat vstupenky do klubového patra. K dostání jsou ve VIP recepci stadionu v Edenu (tel: 731126103). Cena, včetně caterringu, činí 3 500 korun.

Aktuální info o Metallice

2. května 2008 v 21:07 | shogin (webmaster) |  Novinky
Ohledně alba:
Metallica momentálně dokončuje práce na novém albu, na kterém pracují společně s Rickem Rubinem. Podle prozatimních informací by mělo album vyjít někdy v září. Na Amazon.com se však objevila informace, že album vyjde 28. října, tato informace ale zůstává prozatím nepotvrzená. Metallica si založila nový web www.missionmetallica.com, aby nás konečně pravdivě informovali. Slibují, že od 12. května budou zasílat zaregistrovaným uživatelům podrobnější informace o albu a ukázky nových písní. Podle již starších rozhovorů, je potvrzena informace, že se na albu neobjeví ani The New Song, poprvé uvedený 6.6.06 v Berlíně ani The Other New Song, který se objevil na koncertu v Korey. Jakákoliv údajná, zaručeně pravá dema nového alba, která se objevují na internetu NEJSOU pravé, tuto informaci potvrdil, v rozhovoru pro Blabbermouth.net, Lars Ulrich .
Turné:
Již nebezpečně blížící se evropské turné je rozděleno na tři části. Otevíracím koncertem bude 16. května vystoupení v Arizoně, na tamním festivalu, kde krom Metallicy se představí, jejich někdejší revival, Apocalyptica. Dvanáct dní na to zamíří MetallicA přímo do Evropy a to rovnou k našim sousedům, do Polska, kde zahájí 28. května Evropské turné v plné parádě, na stadionu Śląski v Chorzowě, koncert je už delší dobu beznadějně vyprodán. Dále následuje vystoupení na festivalu Pinkpop v Holandsku, kde jsou headlinerem. Pár dní na to se konečně i my dočkáme a 3. června zavítá Metallica, po čtyřech dlouhých letech, do srdce Evropy, do "matičky měst", Prahy, kde "pokřtí" nový stadion, první velkou kulturní akcí. Začátek koncertu je plánován na 19:00, brány se otevřou okolo 15 hodiny. Support, před vypuknutím samotného vystoupení budou dělat Kalifornští Machine Head a progresivní Mnemic. I tento koncert byl již údajně vyprodán, pořádající agentura však uveřejnila, že k již prodaným 25 000 lístků, pribyde do oběhu dalších 5 000 na stání a nejspíš i k pódiu. Proto všichni, co už zoufali, že se na koncert nedostanou, tak od 7. května pozorně sledujte stránky na www.ticketpro.cz, kde by mělo být pár lístků opět k dostání. Své Evropské turné Metallica zakončí 24. července na festivalu v Readingu, ve Velké Británii, mezi tím bude mít ještě jednu zastávku v Americkém Tennesee.
Celé turné:
16. květen Tuscon, Arizona, USA
................................................
28. kvatna Chorzow, Polsko
30. května Langraaf, Nizozemí
31. května Getafe, Španělsko
3. června Praha, Česká republika
5. června Lisabon, Portugalsko
7. června Nürbugring, Německo (Rock am Ring)
8. června Norimberk, Německo (Rock im Park)
................................................
13. června Manchester, Tennesee, USA
................................................
16. června Bergen, Norsko
18. června Petrohrad, Rusko
20. června Riga, Litva
22. června Bologna, Itálie
23. června Bukurešť, Rumunsko
25. června Sofia, Bulharsko
27. června Istanbul, Turecko
................................................
14. července Arras, Francie
15. července Hasselt, Belgie
17. července Wil/Jonschwil, Švýcarsko
17. července Dublin, Irsko
22. července Leeds, Velká Británie
24. července Reading, Velká Británie
(za sepsání moc děkuji QWEovi!!!)