,,We will never quit, cause we are Metallica"

Září 2007

21. výročí Cliffovy smrti (10.2.1962-27.9.1986)

27. září 2007 v 23:07 | shogin (webmaster) |  Novinky
Je to tak dnes je to 21 let od té osudové bouračky autobusu, při které zemřel duchovní člen, přítel a velmi dobrý basista Metallicy "Cliff Burton". (http://www.metallica.cz/band/cliff97.php)

Cliff Burton, člověk, který byl moskem Metallicy v jejich nejlepších letech, dostal Metallicu na vrchol... Po Cliffově smrti byla Metallica už jen tři jedinci (Lars, James, Kirk)... Cliff je nenahraditelný člen, a pravdivý výrok Boba Rocka ve filmu SKOM (z roku 2004) mluví za všechno: "myslím si, že Metallica nenajde už nikdy stálého basáka." Je to tak, ale život jde dál a nám zbývá jen sledovat jakou skvělou práci za sebou Cliff zanechal a kde díky němu Metallica dnes je, Cliffa nemůže nikdo nahradit...
DĚKUJEME TI ZA VŠE CLIFFE!!!

Vzpomínky:
"Byl to divoch, trochu hippie, bral LSD a nosil džíny do zvonu těsný přes boky. Rozuměl kšeftu a nenechal se vodit za nos. Chtěl bych mít takovej respekt jako von. Každej den jsme si dělali prdel z jeho zvoňáků. Jemu to bylo jedno. 'Todle nosím. Seru na vás.' Miloval muziku. Byl opravdovej intelektuál. Dost jsem se od něj naučil, co to je bejt někdo."
James Hetfield, 1993
"Cliff byl úplně čestný k sobě i ostatním lidem. Neměl rád tu posranou falešnou slávu."
Lars Ulrich, 1986
"Myslím na něj od té doby každý den."
Kirk Hammett, 1988

"Byl to velký a výjimečný talent. Cliffova sóla byla absolutně brilantní."
Jason Newsted, 1988

,,Cliff nám stále chybí, ale je našem albu(...And Justice For All). Skladba TO LIVE IS TO DIE

(žít znamená zemřít) je skutečně založená na množství riffů, které Cliff napsal několik let dříve. je to super mít něco na novém albu, co napísal Cliff."
Lars Ulrich (nejspíše po vydání ...And Justice For All)
"Poznal jsem Cliffův postoj, nakopal by nás do zadku, kdyby jsme přestali hrát."
James Hetfield po Cliffovi smrti.
Viděl jsem autobus ležet přímo na něm. Viděl jsem jeho uvíznuté nohy. Vodič autobusu, vzpomínám si, se pokusil vytáhnout přikrývku s pod něho aby jí dal použily další. Zařval jsem: "Vyser se na to!" Chtěl jsem toho chlapa zabít, nevím, jestli byl opilej nebo nezvládl led. jenom vím že on řídil a Cliff už nebyl mezi živými."
James Hetfield, 1993
"Zezačátku mě to tak nerozčílilo, truchlil jsem, ale hněv mě začal ovládat, když jsem zjistil, že není novinkou, že lidi kolem rock'n'rollu umírají. Obvykle si to ale způsobí sami chlastáním nebo drogama. Ale jeho se tady to netýkalo. Je to tak zbytečný. Úplně zbytečný."
Lars Ulrich, 1987
"On je basový Hendrix, pro jeho ,,ground breaking,, styl."
Jason Newsted
"V Dánsku při natáčení Master of Puppets sme se dost toulali po venkově. Přišli sme z venku a hráli poker 8. hodin potom co jsme nespali 24. hodin. Našli sme norskou restauraci, která byla otevřená, jedli sme ústřice a pili pivo, pokřikovali sme na vrchní protože jsme byli opilí...to jsou nejlepší vzpomínky na Cliffa."
Kirk Hammett


,Nikdy se nesmiřili s Cliffovou smrtí, a tak velmkých věcí namířili na toho, kdo ho nahradil. Nebylo to úmyslné. Emoce jsou jednoduché, silné a někdy neovladatelné."
Jason Newsted
"Viděl jsem Cliffa hrát v kapele Easy Street když mi bylo 16 v klubu International Cafe v San

Franciscu... Vždy to zůstane v mojí paměti."
Kirk Hammett
,,Cliff byl člověk, který měl v sobě toho divokého ducha, který dělá kapelu jako je Metallica, kvalitní kapelu. On nebyl jen jejím basákem, a nebo někdo kdo píše skladby. On byl ten který dostal Metallicu až na úplný vrchol. Po jeho smrti, předala Metallica svoji duši pro bohatství a slávu. Věci s kterými by on nikdy nesouhlasil. Nikdy by to nedovolil. Black Album, to co se dělo a zatracený Load a vůbec. Kdyby Metallica stratila basáka, ztratila by svoji duši."
Lars Ulrich
,,Dnes o něm hodně přemýšlíme a povídáme si oněm, dokonce si o něm i povídáme vtipy. Já na něho často myslím, možná dokonce víc než kdykoli předtím, jaká velká osobnost Cliff skutečně byl. Byl jediný z pěti biliónů lidí na této zemi. A nikdy jsme e nestřetly, dokonce jsme hledali někoho, kdo neměl rád."
Lars Ulrich
(tyto konečné výroky jsou převzaty z metallica.cz a metlive.szm.com)
Písně na kterých se podílel Cliff Burton (podrobněji než v zajímavostech):
Název
Tvůrci
Album
Anesthesia - Pulling Teeth
Burton
Kill ´Em All
Fight Fire With Fire
Hetfield, Ulrich, Burton
Ride The Lightning
Ride The Lightning
Hetfield, Ulrich, Burton, Mustaine
Ride The Lightning
For Whon The bell Tolls
Hetfield, Ulrich, Burton
Ride The Lightning
Fade To Black
Hetfield, Ulrich, Burton
Ride The Lightning
Creeping Death
Hetfield, Ulrich, Burton, Hammett
Ride The Lightning
The Call Of Ktulu
Hetfield, Ulrich, Burton, Mustaine
Ride The Lightning
Master Of Puppets
Hetfield, Ulrich, Burton, Hammett
Master Of Puppets
Orion
Hetfield, Ulrich, Burton
Master Of Puppets
Damage Inc.
Hetfield, Ulrich, Burton, Hammett
Master Of Puppets
To Live Is To Die
Hetfield, Ulrich, Burton
...And Justice For All

Metallica: This Monsters Lives

9. září 2007 v 2:04 | shogin (webmaster) |  Novinky
kniha Metallica, this monster lives ,autor:joe berlinger a greg milner

autor: Joe Berlinger a Greg Milner

Popis:

METALLICA je jednou z nejúspěšnějších hard-rockových skupin všech dob, která prodala více než devadesát millionů alb po celém světě. Uznávaná filmařská dvojice Berlinger-Sinofsky po dva a půl roku požívala výsady naprosto exkluzivního přístupu do těsné blízkosti skupiny. Členové Metalliky právě tehdy čelili zcela zásadním osobním i profesionálním problémům, jež hrozily skupinu zničit právě v době, kdy se po dlouhých čtyřech letech vrátila do studia nahrát album. Zatímco film samotný nabízí zasvěcený pohled na skupinu, za dva a půl roku natáčení (během kterého vzniklo více než 1600 hodin záběrů) se podařilo zachytit mnohem více, než může být převyprávěno ve dvouhodinovém filmu. Bohatě ilustrována dosud nezveřejněnými fotografiemi a dokumenty. Kniha je publikována v Češtině. Z anglického originálu přeložila Jiří Zavadil.

Rok vydání: 2007. 398stran.

Objednávejte: zde

METALLICA odehraje dva akustické koncerty

8. září 2007 v 9:54 | www.radiobeat.cz |  Novinky
07met.jpg
Půjde o charitu, o dva koncerty pro Bridge School Benefit. Což je nezisková organizace, založená Neilem a Pegi Youngovými snažící se pomoci lidem s vážnými řečovými a pohybovými problémy při zapojení se do společnosti. Koncerty, který se zůčastní i Tom Waits, Eddie Vedder, John Mayer, Jerry Lee Lewis a samozřejmě Neil Young, se konají 27. a 28. října v californském Mountain View. První z koncertů pro The Bridge School Benefit se konal v roce 1986 a hráli na něm třeba Crosby, Stills, Nash, & Young, Don Henley, Tom Petty, nebo Bruce Springsteen. Metallica byla součástí programu před deseti lety a TADY a TU si můžete poslechnout jak hrají "bez proudu".

Metallica v síni slávy

7. září 2007 v 21:00 | shogin (webmaster), www.alcohollica.blog.cz |  Novinky
James Hetfiekd v jednom rozhovoru, které poskytl v průběhu turné "Sick From the Studio 07", že Metallica nejspíš vystoupí v síni slávy.


Dále řekl,že je velmi rád,že kapela stále aktivně hraje. Většinou,když se uvádí kapely do síně slávy, jsou už spolu tak dlouho, že spolu nemluví nebo se prostě rozpadli a tak ani nezahrají. Hetfield je velmi hdý na to, že oni budou při tomto ceremoniálu moci zahrát a ukázat, že jsou stále kapela, která drží pospolu a stále hraje.
Metallica letos (2007) hraje již 26 let, získala 7 cen grammy, cenu MTV Icon, přes 30 kalifornských cen a spoustu dalších cen a ocenění. Metallica je navíc i přes svůj věk mnohem aktivnější než mnohé kapely, které jsou mnohem mladší. Její koncerty jsou stále nabité skvěle zahranou hudbou, výbuchy, skvělým světelným osvětlením a dalšími věcmi, což způsobuje, že Metallica má jedny z nejvýdělěčnějších turné na světě.

Video: Atény (Řecko) - 3.7.2007

5. září 2007 v 17:05 | shogin (webmaster)
SICK OF THE STUDIO '07
Atény (Řecko) - 3.7.2007
Rockwave Festival

Setlist:

01: Creeping Death
02: Fuel
03: Wherever I May Roam
04: For Whom The Bell Tolls
05: Welcome Home (Sanitarium)
06: ...And Justice For All
07: The Memory Remains
08: Disposable Heroes
09: Orion
10: Fade To Black
11: Master Of puppets
12: Battery
- - - -
13: Sad But True
14: Nothing Else Matters
15: One
16: Enter Sandman
- - - -
17: Whiplash
18: Seek & Destroy
password: credits_to_hemlock
Koncert natočený videokamerou, za odkazy děkuji Qweovi