,,We will never quit, cause we are Metallica"

Květen 2007

Lars má 3. dítě!!!!

26. května 2007 v 14:45 | shogin (webmaster) |  Novinky
21. května 2007 v pondělí, se narodil Bryce Thadeus Ulrich Nielsen, 3. Larsovo dítě, které má společně se svojí přítelkyní Connie Nelson. Nic bližšího není zatím známo, jen že vše proběhlo v pořádku a Lars se vožral!
:-)

Fotky z koncertů v Praze

22. května 2007 v 20:03 | shogin (webmaster) |  Zajímavosti
Praha 1996:
Praha 1999:
(za nalezení a dodání fotek děkuji Tommymu!!!)

Fotky z koncertu v Praze roku 2004 naleznete v galerii zde!

Metallica má nové vybavení...

14. května 2007 v 18:36 | www.alcohollica.blog.cz |  Novinky
Metallica provedla upgrade svého zvukového zařízení.Koupili si nové zesilovače i reproduktory do studia,ale také nové soustavy na koncerty.
Skupina říkala,že nyní bude hrát ještě hlasitěji a čistěji než dosud,takže se máme na co těšit..

James a Lars prodali svoje vily!

14. května 2007 v 18:32 | www.alcohollica.blog.cz |  Novinky
Dva zakládající členové Metallicy prodali své domy, které sídlí kousek za Los Angeles.
Oba se rozhodli prodat své domy kvůli tomu, že neměli žádné soukromý kvůli fanouškům i jiným lidem.
Jamesova zahrada vyhrála 5x titul zahrada roku v někaém časopise.
Jamesův dům obsahuje 2 bazény, tenisový kurt, posilovnu, venkovní kuchyň, 4 ložnice, 4 koupelny pro dospělé a 3 koupelny pro děti (James má 3 děti) dále má dům společenský pokoj s kulečníkem, nějaké kanceláře a nahrávací studio. Součástí domu je také několik garáží a obrovská zahrada s vodopádem.
O Larsově domě se mi podařili získat pouze fotky.
James:
Lars:

METALLICA - Praha, T-Mobile Park - 1.7.2004

6. května 2007 v 23:43 | shogin (webmaster) |  Recenze
METALLICA, SLIPKNOT - Praha, T-Mobile Park - 1.7.2004
Úvod mého povídání o koncertu METALLICY nelze začít jinak, než zmínkou o liknavosti, zmatečnosti
a neprofesionalitě pořádající agentury Interkoncert. Jak víme, termín tohoto vystoupení se kryl se semifinále fotbalového Eura. Agentura již dva měsíce dopředu lákala fotbalově pozitivní fandy slibem projekce kopané na plátnech, jakožto součásti koncertu, aby 4 dny před dnem D (to se již vědělo, že semifinále budou hrát naši s Řeckem) oznámila, že žádný fotbal v Kolbenovic areálu nebude. Celá věc nabrala nevídané obrátky v předvečer koncertu, kdy pořadatelé dávají vědět (zatím pouze na internetových stránkách), že začátek celé show posunují o 2 hodiny kupředu, čili start předskokanů SLIPKNOT na 18 hodinu, set samotné METALLICY nad 19.15, čímž se má získat kýžený časový prostor pro onu vysněnou projekci!?! Tyto šachy ocenili zejména mimopražští diváci, kteří neinformováni dorazili v devět hodin večer speciálně na METALLICU. Jakožto jeden z nich tímto srdečně děkuji slavnému Interkoncertu za prošvihnutí SLIPKNOT.
V době očekávání již 4 zastavení METALLICY v ČR během 11 let (za nejzdařilejší považuji to v pražské tehdy ještě Paegas Aréně) se v prostoru, připomínajícím rozdrásaný zemský povrch po zvlášť vydatném granátovém útoku, mohlo nacházet 15-20 tisíc lidiček různého věkového i názorového složení (a věřte, že rozhodně nepřevažovaly odžískované máničky). Systém občerstvení fungoval na "populární" žetony, čili nejdříve jedna fronta ve směnárně, poté jiná řada, kde vyměněné žetony v hodnotě 17,50 Kč odevzdáte za vámi vybranou pochutinu. Pivo Plzeň stálo například žetony dva. Naštěstí vzhledem k četnosti směnáren a stánků s občerstvením to nakonec nebyl až tak zásadní problém. Merchandise jsem zahlédl pouze jeden, sice prostorný, ovšem s hodně chudou nabídkou asi osmi druhů triček s krátkými rukávy (oba účinkující) za "lidovku" 700,- Kč.

METALLICA se na pódiu s poměrně skromným zvukovým aparátem objevila asi ve třičtvrtě na osm. Po intru ze symfonické desky spustila ostře "Blackened", čímž naznačila zajímavý a poměrně netypický playlist. Poté došlo na prvního a zároveň i posledního zástupce z období "Load", či "Re-load", skladbu "Fuel", která jako jediná (i díky ještě nevychytanému zvuku) ze všech později uvedených songů vyzněla velmi nepřesvědčivě a rozháraně. Poměrně brzy jsme se dočkali první kytarové exhibice páně Hammetta, oproti minulým časům však úderné a krátké, což možno vztáhnout i na jeho další sólový výstup (akustického rázu) v druhé polovině koncertu, stejně jako na basovou etudu nažhaveného pětistrunného pohodáře Roberta Trujilla. Lars Ulrich se spíše držel ve stínu své bicí soupravy, dokonce ani příliš nevypadával z rytmu a nerozhazoval tak zbytek kapely. Přesto jeho největším plusem zůstává samotná účast na tomto vystoupení, neboť zhruba před měsícem na festivalu v Anglii nebubnoval ze zdravotních důvodů vůbec a zastoupit ho museli bubeník ze SLIPKNOT a Dave Lombardo. Byť zejména s druhým jmenovaným to muselo být počertech zajímavé, neodpustím si vlastní přesvědčení, že METALLICA bez Larse prostě není METALLICA. Ulízaný a opět přistřižený frontman Hetfield (se sluchátky či naslouchátky na uších) mezi jednotlivými songy typicky hecoval, ovšem neodpustil si ani trochu nu-metalových póz. Jeho vokální projev lze označit za solidní, několikráte hlasu použil i coby doprovod melodických sól, což naštěstí ve studiových verzích nečiní.
Kapela se rozjela k energickému výkonu a na všech muzikantech bylo vidět, jak je koncertní hraní
stále ještě baví (snad s výjimkou rutinní a povinně odehrané "Nothing Else Matters"). 100% využili široké scény, každý byl schopen zaujmout svým pódiovým projevem a show. Překvapivě dobře a našláple vyzněly netradiční songy i soundtrackový "I Disapear", stejně jako jedna ze dvou novinek symfo-alba "No Leaf Clover". Z loňského (mnou velmi ceněného) kontroverzního kotoučku jsme se však dočkali pouze dvou zástupců: výtečné "Frantic" s neslyšeným prostorem pro Hammettovy výpady a trochu dýchavičné "St.Anger". Koncert pokračoval "tradicionály", v jinak skvělé "Creeping Death" došlo i na vokalisty ze SLIPKNOT, jejichž příspěvek však považuji za trapný. Po "Masters Of Puppets" tu máme první odchod do zákulisí, aby se hoši po pěti minutách skandování naposledy vrátili (i zde příjemná změna oproti minulým letům, kdy skupina své sety přerušovala a ovace si vynucovala i několikrát za večer). Vzhledem k tomu, že na přetřes přišly vymodlené hitovky "One" a "Enter Sandman", rozhodně se nemohlo jednat o nastavovanou kaši. Vykopávky z detutového alba "Kill ´Em All" (s již samozřejmým nasazením) ukončily produkci definitivně těsně po 22 hodině.
METALLICA dokázala, že je stále tou energickou koncertní kapelou (možná ještě víc než kdykoliv předtím, když její show má větší a přirozenější spád). Nejedná se o bezchybné konzervatoristy, ale o muzikanty, kteří přesvědčivě přehrají své legendární songy, stejně jako moderní novinky. A myslím, že většině fandů vyhnali fotbal z hlavy.
Doprovodné efekty očekávané: na obřích obrazovkách po obou stranách scény se střídaly ukázky z videoklipů s detaily aktuálního dění na podiu a nakonec došlo i na ten smutný závěr účinkovaní našich fotbalistů na Euru (konec druhé půle a prodloužení), ale to už je jiný, nehudební příběh.
Playlist:
01: Blackened
02: Fuel
03: Harvester Of Sorrow
04: Guitar solo (Hammett)
05: Welcome Home (Sanatorium)
06: Frantic
07: I Dissapear
08: Bass solo (Trujillo)
09: No Leaf Clover
10: St.Anger
11: Sad But True
12: Creeping Death
13: Battery
14: Wherever I May Roam
15: Guitar solo (Hammett)
16: Nothing Else Matters
17: Masters Of Puppets
----
18: One
19: Enter Sandman
20: Whiplash
21: Seek And Destroy

Hodnocení mé stránky za rok 2006

3. května 2007 v 23:38 | shogin (webmaster) |  Novinky
Tak jsem vyhodnotil anketu, ve které jsem se ptal jak jste spokojeni s mojí stránkou za rok 2006 a anketa dopadla následovně:
Hlasovat se mohlo od: 23.12.2006 do: 3.5.2007:
1 - 76% 107 hlasů
2 - 14% 19 hlasů
3 - 5% 7 hlasů
5 - 4% 5 hlasů
4 - 1% 2 hlasů
Celkem hlasů: 140
176 % (107 hlasy)76 %107 hlasy
214 % (19 hlasy)14 %19 hlasy
35 % (7 hlasy)5 %7 hlasy
41 % (2 hlasy)1 %2 hlasy
54 % (5 hlasy)4 %5 hlasy
Děkuji moc všem věrným návštěvníkům mé stránky! :-)

Kronika Metallicy aneb. data

3. května 2007 v 17:59 | shogin (webmaster) |  Historie
1962
 • 10.2. - narodil se Cliff Burton
 • 18.10. - narodil se Kirk Hammet
1963
 • 4.3. - narodil se Jason Newsted
 • 3.8. - narodil se James Hetfield
 • 26.12. - narodil se Lars Ulrich
1964
 • 23.10. - narodil se Robert Trujillo
1977
 • září - Jason zakládá svoji první skupinu: Diamond ,kde hraje s Kevinem Kendrickem, Toddem Smiedendorfem a Tomem Depoym
1978
 • James se připojuje ke svojí první skupině- Obsession s Jimem Arnoldem ,Richem a Ronem Velozem
1979
 • Jamesova matka zemřela na rakovinu a on se poté stěhuje do La Brea v Californii
 • James opouští skupinu Obsession
1980
 • James spolu s Jimmem Mulliganem a Hughem Tannerem zakládá skupinu Phantom Lord
1981
 • 5.5. - Na pláži Newport v Californii se poprvé setkává Lars s Jamesem.
 • červen - Ron McGovney se připojuje ke skupině Phantom Lord, která se poté přejmenovala na Leather Charm, ale po odchodu bubeníka a kytaristy se skupina rozpadá
 • 15.10. - Vzniká METALLICA!