,,We will never quit, cause we are Metallica"

Jason Newsted o odchodu z Metallicy

25. března 2007 v 20:59 | shogin (webmaster) |  Rozhovory
Jason Newsted - o odchodu z Metallicy
Jak by james řekl: "Poslouchej, nebyl jsem v leké pozici a nezvládal jsem tu situaci dost dobře", shodnotil by si tu situaci a vrácil by ses zpět ke kapele?
Určitě ano. Ale lidi musí pochopit, že sem samostatná osobnost, která má také různé projekty mimo Metaloidu. Proto, chci abych žil tak jak chci já, musím mít určitou svobodu a tak. Nikdy bych neřekl nikdy, co se této věci týče. Jde však o velmi speciální záležitost a strávil jsem na ní víc než polovinu mého života, takže tak.
Když se na to podíváš realisticky, myslíš si, že by byl James schopný změnit svůj názor a poslat tě zpět?
Hmmm … kamaráde, to je těžká otázka. Možná za nějakou dobu. Myslím si, že existuje hodně věcí, které by mi rád řekl a o který jsme spolu ještě nemluvili. Věci, které by se ani netýkali kapely. Mohl by mi říct pár věcí jako chlap chlapovi, přítel přítelovi, bratr bratrovi. Bylo by to opravdu skvělé. Často to uděláš na začátku. Muselo by to probíhat v určitých krocích, v určitých fázích, tak abychom obnovily naše přátelství, bez toho abychom se obávali, co se stane s kapelou. A víme, že máme tu moc a že to můžeme dokázat. Už jsme toho spolu dost zažily, ale tohle je pro nás nové. Tyhle zkoušky emocí. Události, kterými musel projít James v posledním roce. Věci s rodinou a tak. To bych nepřál ani svému největšímu nepříteli. Necítím vůči tomuhle chlapovi žádnou zlost. Jeho osobnost a hudbu respektuju asi nejvíc na světě. Pořád to má v sobě. Je nejlepším heavymetalovým hudebníkem na světě a možnost být s ním na pódiu je pocta. Tak jsem to pořád cítil a tak to budu cítit i nadále. Hodně mě toho naučil a pomohl mi s vyvíjením mého stylu. Pomohl mi stát se takovým hudebníkem, jako jsem dnes. Takže kurva ano, hrál bych zase s Metallicou … kdykoliv, ale muselo by to být mezi mnou a ním v pořádku.

Když si oznámil svůj odchod od Metaloidy, tvrdil si, že příčinou jsou problémy s páteří. Stále to uvádíš jako hlavní důvod, ale přiznáváš také, že by si byl ochotný se vrátit. Takže, kdyby si se byl vrátil k Metaloide, problémy s páteří by tam stále byli, je to tak?
Ano. To poškození tam také už je a s tím nic neudělám. Tělo je stavěné tak, jak je. Je v něm příliš mnoho kostí a chrupavek (smích). Musel bych se snažit a také by se to muselo dělat trochu jinak. Nemohli by jsme hrát v kuse 250 koncertů v roce a podobně. Musel bych vědět, že jsem schopný to zvládnout fyzicky. Ve své mysli a v srdci tajně doufám, že to vydrží dlouho, ale co se týče dneška a možná i minulého roku … jako jste pravděpodobně už někde četli … nevím jestli bych byl schopném dělat to tak, jako mě znají fanoušci z Metallicy. Tak to je a já to musím tak brát. Když by jsme nemohli koncertovat, tak, jak byli lidi zvyklí, nemohl bych hrát v Metallice. V Echobrainu jsou jiné fyzické požadavky, jde víc o hraní na nástroje, zatímco Metallica je o hromadném rámusu. Metallica má fyzicky náročnou hudbu. Možná to děláme tak, že to vypadá jednoduše a lidi si myslí, že si stačí sednout na pohovku, zahrát "Ester Sandman" a říct: "já tu skladbu miluju". To potom dokážeš hrát noty, ale předvíst tu skladbu s takovou intenzitou a ohněm, noc co noc to nezvládne každý. Je to něco neobyčejně cenné a něco, na co musím být velmi opatrný. Ptáš se mě přímo, jak se moje mysl a srdce teď cítí, a já říkám, že by sem se hned vrátil a zahrál si s nimi. Ale tolik se toho za ty roky co jsme byli spolu a hlavně za poslední rok stalo, různé změny a tak a ty o tom musíš přemýšlet. Ve vnitřku lidí zůstalo hodně ran a ty musíš být velmi opatrný. Vyléčit ty rány by asi zabralo hodně času, ale nemyslím si, že je to nemožné.
Byl si překvapený, že James musel bojovat proti alkoholu a jiným závislostem, a nebo si cítil, že to také muselo příjít?
Myslím, že okolo jedné věci o které si nejsem moc jistý, jak vznikla je třeba si udělat jasno. Je to ta věc s "jinými závislostmi", která nemá s nějakými prášky žádné dočinění. Od chvíle co jsem poznal Jamese, nikdy jsme ho neviděl aby se dotkl něčeho jiného než alkoholu. Fakt je, že se v životě nedostal do problému s anfetaminy, kokainem a podobnými sračkami, a to NIKDY. Vím stoprocentně, že nikdy nebral LSD, anebo podobné sračky. Takže, jestli si lidé myslí, že to má něco společného s drogami, tak jsou úplně mimo. A co se týče alkoholu, on se vždy rád napil. Ale přemýlejte, je to přece Metallica, kurva Alcohollica. To jsme byli a tak jsme se také chovali. Je to součást životního stylu a jeho to nakonec pohltilo. Ale teď je z něhp otec tří dětí a musí se na život dívat z jiného pohledu. Nemůžeš jít každou noc ven chlastat vodku. Nakonec se s tebou něco stane. Musíš ve svém životě udělat jisté změny, aby sis udržel sílu, psychickou i fyzickou. A to musel udělat i on. I když nezvládal svoje pití … kurva, já si toho nikdy nevšiml. Stále byl v pohodě. On nebyl tím … (shrbí se) ALKOHOLIKEM. Mělo to souvislost s mím odchodem z kapely a také s jinými osobními záležitosti. Možná se přehnaně opíjel, já nevím, možná ze smutku, napětí, nebo kvůli stresu. A jednou ho to prostě dostalo. Ale on není slabá osobnost, jak všichni víte. On je pravý opak, je osobnost velmi silná. Zkrátka se to muselo stát, aby se dal dohromady a byl schopný pokračovat.
Jak si se psychicky vyrovnal se svým odchodem z Metallicy?
Nejprve to byla hluboká deprese. Nejmíň tři měsíce depky, kdy jsem neměl chuť jíst, spát a dokonce ani poslouchat hudbu, což naznačovalo, že jsem na tom dost zle. Jen si představ, je to jako když se rozejdeš ze třemi přítelkyněmi naráz. A nejen to, znamená to také rosvést se s částí sebe samého. Je to jako vzít kus sebe a hodit ho pryč, anebo se k tomu otočit zadkem. Byl to pro mě velký trest a já jsem rád, že jsem mohl svoji energii zaměřit na Echobrain, Speeddealer a další věci, kterými jsem se tehdy věnoval.
Nedávo si veřejně doporučil Joey Veru, jako člověka, který by tě mohl nahradit v Metallice? Nemyslíš si, že by potřebovali spíš někoho, kdo je mladší a víc nabroušený?
Ne. Musí to být někdo zkušený, u koho cítím, že už v podstatě patří do kruhu okolo kapely. Někdo, kdo kapelu pozná. Musí to být někdo, kdo je už v tomto byznysu dlouho a má s ním zkušenosti. Tyto chlapci z Metallicy o terých mluvíš mají 38 a 39 roků a kapela funguje už víc jak 20 let. A tak nemůžeš nechat chlapce, který má dvacet roků hrát s lidmi, který mají už dvacet let starou kapelu. To nefunguje. Fungovalo to, když jsem měl 23 a oni měli 23 roků také. Začali znova a vzali k sobě mladého, nabroušeného chlapíka. Ale od té doby uběhlo už hodně času, kopec peněz a podobně. Je to legenda, kde se za rok přetočí milióny dolarů. Nemůžeš jen tak přivést nějaké dítě a zapojit ho jen tak do kapely, pokud si to nějak jinak nezaslouží. Musí to být někdo, kdo si to zasluhuje a o tom to je. Joey vypadá mladě, ale je ve skvěléformě. Je to skvělý hudebník a má obrovskou energii. Ke konci to místo skoro dostal. Byl mezi posledními třemi. Stále byl dobrým přítelem kapely. V této době být mladý, dobrý a nabroušený neznamená nic. Musíš v sobě mít kus byznysmena, lidi tě musí mít rádi a je tam kopa dalších věcí, které musíš zvládnout, aby si byl populární hudebník. Pro 22, nebo 23 roční dítě, které nikdy nic podobného nezkusilo by to bylo dost tvrdé vstoupit do něčeho, co má tak obrovskou pověst, zapadnout tam a mít Hetfieldův respekt. Na výstup je to dost vysoká hora.
To zní, jako by si mluvil o sobě.
Ano, možná … (smích) Joey a já jsme si dost podobní. No tak jsem o tom nikdy nepřemýšlel (smích).
Holandskému magazínu Aardschok si řekl "Respektuju kapely, které jsou na turné 300 dní v dodávce. Chci pracovat s kapelami, které jsou loajálně ke ke svým životem". Některý si to vysvětlili jako tvojí nespokojenost s érou okolo alb "Load" a "Reload".
Kristepane, to ne! Není pravda, že bych nerespektoval Metaloidu. Je to dost zlé, že si v tom lidi hledají takovéhle sračky. Konkrétně jsem mluvil o Speadealer. Za poslední 4 roky udělali 300 koncertů do roka, jezdili v dodávce a je to kapela, se kterou jsem se rozhodl spolupracovat. Měsíčně dostávám stovky demonahrávek a lidi píšou: "Prosím tě, dělej na om. Mohl by si to produkovat?" Tohle je první kapela, která mě doslova nakopla do hlavy. Chtěl jsem s nimi dělat, protože jsou spolu 12 let a stále dělají ten starý dobrý speed metal. Jsem velmi pyšný na to, že chlapci, který mají 30 let to takhle cítí a tojí si za tím a předějí to lidem. To se mi velmi líbí. O tom jsem mluvil … Metallica se ubírala směrem, kterým potřebovala jít co se týče progrese a podobných věcí. Udělali kroky, které udělali a už není cesty zpět. Tak to chodí. Mně se víc zamlouvá stará Metallica, tobě se víc zamlouvá stará Metallica …
Jak to víš?
Protože 99,8% lidí má radši starou Metaloidu. Jak si jiný, je to v pořádku, ale co se týče reakcí většiny lidí, se kterými jsem se střetl říkali, že mají radši "Master Of Puppets" než "Load". A já kurva taky. Ale to neznamená, že je "Load" špatnej. Myslím si, že všechny nahrávky Metallicy ve své době vládli. Vyjadřovali pocity kapely v té době. Všechny jsou tak rozdílné, jak už v produkci, tak ve stylu psaní písní, ve vývoji a podobně. Není způsob jak to zařadit a ani to nechci zkouet.
Kdy porovnám tenle rozhovor a rozhovor před pár lety, je jasné, že neexistují žádné limity na to co řikáš.
Já vim. Není to skvělé? … (smích)
Měl si někdy v Metaloide ten pocit: "Nemůžu říkat veřejně, to co bych říkat chtěl?"
Jasně, v takové obrovské mašinérii musí každý hrát na jistou stranu. Musíš mít jednu vizi a snažit se aby ta jedna věc fungovala. Když propaguješ kapelu a si její reprezentant, musíš dělat určité věci a říkat určité věci, aby se ta mašina nezadrhla. Jak jistě víš. Metallica byla vždy dobrá v tom, jak udržovala lidi v odmnění, že je všechno fajn a tak. To je tajemství showbyznysu. Herci, komedianti, muzikanti … všichni to tak dělají a to je propagace. Musíš všechno udržet tak, aby to na pohled vypadalo skvěle. Lidi chtějí vidět lesklý povrch, chtějí dobrou hudbu a fotky a další sračky. A ty to musíš nechat jít. Stejně jako manažeři zatajují určité zlé věci mně, já tajím zlé věci před veřejností. Nemůžeš mít všechno o sobě napsaný na čele. Každý by potom všechno věděl a tví kariéře by to nepomohlo.

A z ničeho nic se objevilo interview v Playboy a celá ta fasáda začala padat. Co se tam vlastně stalo?
Stalo se, že jeden chlapík z médií, který je velmi dobrý v senzacionalizmu co už je něco, co se od něho očekává a kvůli čemu si ho také lidí najímají, vytrhal věci s kontextu. Takže si lidi přečetli to, co si přečetli. On to zkrátka … (povzdych) … celé to bylo vytrhnuté z kontextu. Použil citáty, které vůbec nepatřily mezi ty nejlepší, ale hodilo se to na jeho záměry. Snažil se něco vyvolat, a je to v novinář pracující pro největší magazín na světě, tak se to dělá. Píšeš věci, které si lidi rádi přečtou a on to prostě udělal. Pochopitelně.
Nebylo to tím, že byl ve správný čas na správném místě?
Ano … (váhá) … a je tu ještě něco zajímavého. Ty rozhovory dělal s každým individuálně běhěm tří měsíců, anebo tak nějak. A dost věcí se může za tu dobu mezi lidmi změnit, zvlášť když žijí takovým akceleračním stylem. Tolik se toho může stát. Jednomu řikáš, jak je všechno růžoví, s druhým zak jak je všechno na hovno a s třetím něco mezi tím a potom s toho vznikne tohle. Když se na to hodně důkladně podíváš, je jednoduché si to dáš dohromady. Všechno se děje z nějakého důvodu a to se muselo stát, aby se věci dali do pohybu.
Myslíš si, že lidi budou posuzovat EchoBrain s otevřenýma ušima, anebo jako tu novou věc od toho chlapíka z Metallicy?
Myslím si, že první rozhovory a kritiky, které vyjdou, budou o novém projektu mluvit jako o projektu Jasona z Metallicy, anebo podobně. To je jasný, je to naše výhoda. Potom, co lidi uslyší Sylaba zpívat, budou tam další kritiky o jeho hlase, o hudbě a tak. Je to tak rozdílné od Metallicy, je to téma samo o sobě a ten hlas je tak neuvěřitelný. Tak to je vždy a tak to bude. A proto doufám, že to lidi budou poslouchat s otevřenou myslí a otevřenýma ušima. Vím, že tu budou lidi, který mají rádi heavy a tím myslím, že přídem s heavy albem. EchoBrain se jim nedostane pod kůži, ale nevadí, protože to je místo pro každého. Tyto věci už pro mě nejsou důležité. Pro mě je dnes podstatné zdílet hudbu s každým, kdo ji se mnou chce hodně dělat. Vždy tu budou lidi, který se budou chovat jako (napodobuje hlučného metalového panáka): "tak pojď chlape, zahraj něco jako Master Of Puppets. Cokoliv chlape. Byl jsem tam. To jsem už dělal. Ale to je něco jiného. Zanedlouho vyjde album "Speadealer", vypůjči si ho a poznáš, že metal je pro mě stále cool (smích). Moje spolupráce s Voivod, příde co nevidět a jeden metalový projekt chystáme spolu s Andreasem (Kisserom, kytarista Sepultury). Pracuje se na kopě nového materiálu.
Pověs něco víc o projektu, který dáváš dokupy s Andreasem.
Roky jsme spolu dělali na různejch projektech a od roku 1993 jsme často mluvili o naší vysněné metalové kapele. Jednoho dne, až budeme mít čas, tak se do toho pustíme, ale to je zatím všechno.Lidi mají tolik toho co podniknout a EchoBrain je jen jedna z věcí, na kterých momentálně pracujeme. Bude ještě kopa heavy materiálu a vyjde ještě kopa dalších odlišných druů hudby. Tam

venku je pár dobrých chlapů, který by spolu měli hrát a se kterými se chystám dát dohromady. Myslím, že asi zavolám Toma Huntinga z Exodus, aby hrál na bicí (v té vysněné kapele). Budeme hrát ten starý dobrý metal. Neskutečný nářez, ne ten zasraný nový metal. I když všichni víme, že jsme ho pomohli vynalézt. Víš co myslím?
Jasně. Také se prostřednictvím tvé společnosti Chophouse chystá vydat projekty, jako IR8, QUARTETO DA PINGA, anebo THRE OF THE SUN. Které další věci jsou na řadě?
Je jich kopa. Vyjmenoval si některý, které jsou velmi dobrý. Založili jsme Chophouse Records a naším plánem je, podělit se o materiál s lidmi. Chceme, aby každý ten nářez slyšel. Neexistují žádný, vůbec žádný limity. Všechno co si vyjmenoval bylo udělané v letech 1995 a 1996 a od té doby vznikli další stovky odin dobré hudby.
Jsou ještě nějací vysnění hudebníci, se kterými by sis rád zahál?
PJ Harvney, Tom Yorke (Radiohead) a Slade, bubeník AC/DC.
To je celkem překvapující. Každý fantazíroval, že se k AC/DC vrací Phil Rudd, aby nahradil toho plešatého chlapíka?
Ano chlape. No dost lidí měli hlavu v prdeli, protože ten chlapík je hnusný zkurvysyn. Tak kdo je další, Zitty Marley, Steven Marley, DJ Shadow, Q-Bert z Invincible Scratch Pickles. To je velmi multitalentovaný chlapík. Dělá na filmech, ale je králem, pokud jde o nečekané obraty.
Jaké jsou tvoje očekávání, co se týče turné EchoBrain? Není tam přece jen nějaká ta nervozita?
Ne, cítím kvůli tomu hlavně vzruení. Moje očekávání je, že kapela bude hrát dobře. A jak se o to lidi, který dokážou ocenit dobrou muziku začnou zajímat, a já osobně si myslím, že začnu, protože v jakémkoliv jazyce jsem nezachytil nějakou negativní reakci, potom budem šťastný. Nemám žádné velké očekávání v tom smyslu, že prodám milióny kopií, anebo že začneme dělat nějaké obrovské turné, anebo cokoliv, co by se podobalu tomu, co dělají velké kapely. My prostě děláme to, co děláme a nestaráme se co se stane, stane se. To je všechno. Máme plán a dokážeme ho uskutečnit, jestli nám už někdo pomůže, nebo ne, takže rozhodně nečekej obrovské nahrávací společnosti a podobné sračky. Já osobně očekávám, že si po čase hraní této trochu odlišné muziky užiju trochu srandy a to je pro mě obrovská výzva. Každý den je pro mě výzvou, hrát tu hudbu s těmito chlapci.
Ze slovenštiny přeložil: Shogin


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 memorial memorial | 26. března 2007 v 16:12 | Reagovat

kdyby se Jason vrátil zpátky :-(

no jo je pryč,ale máme roba:-)

2 shogin (webmaster) shogin (webmaster) | E-mail | Web | 26. března 2007 v 16:46 | Reagovat

memorial - nj co se dá dělat, Rob je ale taky supr, teda hrát umí mnohem líp!!! ale Jason byl Jason no...

3 U U | 26. března 2007 v 17:12 | Reagovat

Neumí...každý má svůj styl a moc se to porovnávat nedá..teda pokud před Jason A Bobem nestojíš z blízka a nevidíš nějaké rozdíly v hraní,tak je totální blbost hodnotit..

4 QWE QWE | Web | 26. března 2007 v 18:47 | Reagovat

ale dá.... proč bych se měl dívat ? snad slyším, kdo co jak hraje... a musím říct, že Trujillo, to má mnohem , ale mnohem promakanější všechno... vůbec jason se s ním dá tak srovnat v rychlosti hře pravé ruky, protože používá trsátko a Rob prsty, což prystama nedokáže hrát až tak rychle, jak trsátkem, ale beztak , nikde to zase Jason nevyužíval !!! ale to nikde a myslím si, že to nejde svést na to, že mu dávali málo ¨prostoru nebo tak něco, když by chtěl, tak by se měl umět prosadit... možná mu nedávali mnoho prostoru naschvál , třeba by to bylo hrozné, ale to nechci rozebírat, co by bylo, kdyby...

5 Charlie Charlie | 26. března 2007 v 19:08 | Reagovat

Rob je rozhodně větší instrumentalista,Jason byl dříč,velkej dříč(hlavně na pódiu!)Do Metallicy už ale nepatří!

6 Woody Woody | 26. března 2007 v 19:16 | Reagovat

jason mel skladatelsky potencial..coz bylo videt uz ve flotsman jetsman...a i u echobrainu

7 R R | 26. března 2007 v 19:17 | Reagovat

Rob je extra basák...ale Jason taky nebyl špatnej,ale s Robem se srovnávat nedá...(můj názor)

8 metalista metalista | 26. března 2007 v 19:22 | Reagovat

a co takle clif ten byl z metallici podle me nejlepsi je mi ho lito ale Jason byl taky dobrej ale Clif ten byl nejlepsi.Mimochodem Rob je taky supr a jak rikal Kirk prej tam tema prstama mrska jako Clif to sami rika i Lars no je to jenom muj nazor

9 Woody Woody | 26. března 2007 v 19:27 | Reagovat

a proc zase rozebirate kdo je lepsi?? ja rikam ze skladatlesky potencial mel..

10 QWE QWE | Web | 26. března 2007 v 20:18 | Reagovat

skladatelský potencial... vy snad víte co on dělal za práci ve studiu ? já teda ne, takže to soudit nemohu, ale jako podprůměrný basák to nebyl a není, jak to mohlo vyznít z toho, co jsem napsal... jinak Cliff byl samozřejmě The Best !!! a stále je, R.I.P

11 Woody Woody | 26. března 2007 v 20:20 | Reagovat

jezisisi, ve flotsman skladal jason....

12 metalista metalista | 26. března 2007 v 21:30 | Reagovat

ja nic nerozebiram jen rikam ze Clif byl jeden z nej a ze Rob ho dos v hrani napodobuje jinak Jasnon byl taky good ale v mym srdci je nej clif to je muj nazor nic jinyho

13 metallicamp metallicamp | 27. března 2007 v 13:59 | Reagovat

Jason měl v metle málo prostoru.(Můj názor)Proč skládali jenom James a Lars,Jason s Kirkem stáli vždycky opodál.Mimo Kirkových sól,ale to je snad samozřejmost když je sólák.Všechno se změnilo až odchodem Jasona a já se domnívám,že si to James s Larsem uvědomili,že to byla VELIKÁ CHYBA že ten prostor nedávali i ostatním.Proto Jason pořád podnikal ty svoje vedlejšáky,ale je fakt že na mě Rob dělá podstatně větší dojem než Jason a to né jenom hudebně.Prostě,jak už se tady několikrát napsalo-MÁ BLÍŽ K CLIFFOVI a clif byl prostě jeden ze 4 pístů motoru zvaný METALLICA a Rob mi ho hodně připomíná.Toť vše-SERTE METAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

14 memorial memorial | 27. března 2007 v 14:15 | Reagovat

nj lidi rob je ve hraní lepší,ale ty jasonovy dvouhlasy,to bylo super!!!

15 shogin (webmaster) shogin (webmaster) | E-mail | Web | 27. března 2007 v 15:33 | Reagovat

no co se týče koncertů tak měl Jason prostor na to se předvést až až (bass sola...), ale ve studiu mu nedávali prostor asi schválně, hlavně nejspíš James, ale možná ani nechtěl, to už se asi nedozvíme, každopádně už v Metallice neni, je to škoda no... ale máme Roba a ten nás určitě už nesklame!!! Cliff 4ever!!!

16 metalanda metalanda | 27. března 2007 v 17:16 | Reagovat

No určitě souhlasím s tim že má Rob BLÍZKO k něčemu co měl  Cliff... a o tom jestli Jasona nenechali psát naschvál a nebo on nechtěl stejně nezjistíme to vědí jen oni tak se v tom nemá cenu hrabat (můj názor :D:D)  ;D

17 Cattal Cattal | 28. března 2007 v 16:37 | Reagovat

Instrumentálně neni Jason tak nadaný jako Rob (nebo dokonce Cliff), ale dost mě na koncertech chybí Jasonův vokál v některýh písních (např. v Creeping Death - tam to bez něho fakt nejde. Nejlepší je když spívá celou sloku) Ale Robův styl se mě poslední dobou taky dost zamlouvá...miluju jak se občas skoro plazí po zemi :D:D:D. Jinak Jason se na 100% neztratí...a navíc jsem četl že bude hrát u Ozzyjáše, což je zajímavý...Metla si s Ozzym vymění basáky :D:D:D.

18 shogin (webmaster) shogin (webmaster) | E-mail | Web | 28. března 2007 v 19:08 | Reagovat

Cattal - už Ozzyho Jason už hrál, Ozzy ho přece vykopnul

19 Hanyzzz Hanyzzz | 28. března 2007 v 20:36 | Reagovat

Jason je typek...

20 robo robo | 29. března 2007 v 15:48 | Reagovat

pro mě to bylo to samé,jako kdyby odesel james.jason hodně charakterizoval metallicu..viz san diego.on byl ten duch kapely v pozadí.

21 shogin (webmaster) shogin (webmaster) | E-mail | Web | 29. března 2007 v 22:13 | Reagovat

robo - teď jí ale charakterizuje Rob, a čím dál tím víc si ho u Metallicy oblibuju, Jason už neni součástí Metallicy a pochybuju, že někdy bude... Cliff 4EVER!!!

22 Woody Woody | 30. března 2007 v 15:20 | Reagovat

no jasny, ale nemelo by se na nej zapominat.

23 robo robo | 30. března 2007 v 16:40 | Reagovat

jo,ale rob charakterizuje tu novou metallicu.ale lepsi náhradu nemohli najít,rob mi tam hodně sedí,a navíc je to satan...

24 robo robo | 30. března 2007 v 17:19 | Reagovat

jasně woody,na jasona ani nejde zapomenout.

25 Cliff Cliff | 5. dubna 2007 v 19:16 | Reagovat

Tak ja vám řeknu svůj názor Rob  je magor ! Jason je teda lepší, proč?? Co  dokazal Rob  zatím nic Jasona nepouštěli ke skladaní, pustili ho parkrát (Blackend, My friend Of Misery atd.) Na podiu byl živel  jeho sola byla  super ! A co Rob ? zatím nic mno ale  to co Rob předvadí na podiu to je hrozné ( nemyslím hraní) Jason se uměl předvést. Cliff byl nejlěpší to je jasné :)) ale Rob tam ani nezapadá Nová Metallica je stracená měli skončit nahravat alba po SaM. Proč si myslíte, že Jason je horší ? to není tím, že by neuměl hrat zkuste zahrát na basu jeho (taby,noty) Tam jde spíše o to, že nejde slyšet jenže on za to nemohl takový byl přístup Jamese a navíc ani Rob se neprosadil v kapele. Co dál ktomu říct asi to, že každý má svůj názor jenže skuste zapřemyšlet a porovnat ty dva basáky trošku jinak z jiného pohledu.

26 Woody Woody | 6. dubna 2007 v 17:36 | Reagovat

docela dobrej nazor

27 robo robo | 7. dubna 2007 v 13:17 | Reagovat

taky se mi líbí,v něčem máš pravdu.

28 robo robo | 7. dubna 2007 v 13:20 | Reagovat

roba a jasona nejde srovnávat.rob je ale vynikající basák,ale....

29 Woody Woody | 7. dubna 2007 v 14:18 | Reagovat

zrova vcera sem koukal na cunning stunts 1997 a kdybych si místo jasona prdstavil roba, tak nevim jestli by se mi tadyten koncert tak libil jako s jasonem..

30 Woody Woody | 7. dubna 2007 v 14:19 | Reagovat

nemuzu porovnavat jenom z toho uhlu jak hrajou na basu..

31 Cliff Cliff | 7. dubna 2007 v 15:43 | Reagovat

když se podivat na detail jak hrajou ano Jason hraje trsatkem ale basu ma až u pasu  ne nkouka ani na hmatnik. Je to docela težke mlatit hlavou a hrat utoho rychle :D Rob hraje prstama ale většinou ma basu opřenou o nohu takže ma větší orientaci na hmatniku a taky nemusi tak natahovat levou ruku.

Woody: máš pravdu kdyby tam by Rob tak ten koncert se mi nějak moc nelibí a to i u Sandiega a Setalu atd. atd.  jinak nejde to moc porovnat   lepe jde srovnat Cliff  a Rob ti hrali stejnou technikou.

32 robo robo | 7. dubna 2007 v 18:11 | Reagovat

v san diegu jason ukazuje co znamená pro metallicu.a když se spojí s jamesem,je to metalová dvojka jak cip.viz.pasáž creep.death.

33 shogin (webmaster) shogin (webmaster) | E-mail | Web | 7. dubna 2007 v 23:58 | Reagovat

woody - no s timhle máš pravdu no... koncerty s Robem jsou zaseo  nečem jinym no...

34 Cliff Cliff | 8. dubna 2007 v 9:57 | Reagovat

s Robem to je nuda :(  :D

35 shogin (webmaster) shogin (webmaster) | E-mail | Web | 8. dubna 2007 v 12:15 | Reagovat

Cliff - hovno :-D ale nejlepší to bylo s Cliffem

36 Cliff Cliff | 8. dubna 2007 v 15:39 | Reagovat

To teda je nuda :D

37 koli koli | 14. dubna 2007 v 20:33 | Reagovat

s robem je to na píču ale cliff byl vybornej ale nejradeji bych tam chtel zase newsteda je to fakt borec jako prase zahral z metallicou mrte te konzíku a mrte s nima nahral cedeček a fakt tam pasoval ......ale nic není jak bylo dřív .........ps     de to všechno rychle do piči fakt jo ..

38 Cliff Cliff | 17. dubna 2007 v 10:37 | Reagovat

koli: máš naprostou pravdu  ve všem ;-) :D

39 ja ja | 22. dubna 2007 v 17:43 | Reagovat

panove vy jste vsichni ujeti....rob nedokazal nic protoze neni v metallice 15 let a az bude tak potom srovnavejte...jason nebyl spatnej at mel prostor nebo ne za tech 15 let nebo kolik se mel okazat..a ty jeho sola co tady vychvalujete nic moc znam lepsi basaky jak v rychlosti tak technice a nemusej hrat zrovna metal nebo tvrdou muziku proste prumer a to je s celou kapelou zadni extra muzikanti ale slape jim to a delaj nebo delali super muziku jen drzte palce at jim to vydrzi...tot muj nazor a jestli byl lepsi cliff nebo jason nebo snad ted rob....no to je snad jedno cliff bohuzel uz neni mezi nami a tot si myslim velka skoda kdyby byl byla by metla uplne nekde jinde...(jen muj nazor)...jason dal metle 15 let a odesel...neslysel jsem od nej nic prevratneho co by me srazilo na kolena a u roba muzem zatim jen cekat uvidime...tak se mejte fajn a ted me muzete ukamenovat...:-))

40 shogin (webmaster) shogin (webmaster) | E-mail | Web | 22. dubna 2007 v 19:31 | Reagovat

ja - tak s tim, že v Metallice nehrajou žádný extra muzikanti s tebou ani trochu nesouhlasim, Kirkova skvělá pomalu neskutečná sóla, málo kdo píše a hraje takováhle sóle, kdo složil podobné písně jako James a Lars a co vůbec Cliff, Rob .. muziknti jak prase :-) s tim Jasonem ale souhlasim no... ale co se týče koncertů byl fakt supr!!!

41 Leviatan Leviatan | E-mail | 13. června 2007 v 17:24 | Reagovat

No, koukám že diskuze na téma kvality basáků v Metle je asi na věky. Nicméně zrovna jsem si pouštěl na DVD Live in Lisboa (snad je to napsané správně..) a Rob tam jel jako motorová pila. Prostě jsem ho akceptoval jako nového basáka a nechám se překvapit, s čím přijde. Technicky mi připadá velmi velmi zdatný a jako člen Metly mi sedí. Nemůžu přece pořád jen hekat jakej byl Cliff nebo Jason kabrňáci. Život jde dál a každá kapela se prostě vyvíjí. I Metla.

42 matej cerny matej cerny | 18. srpna 2007 v 13:46 | Reagovat

Vsichni basaci Metallici byli dobry nekdo lepsi nekdo horsi ale porad byli dobry

43 shogin (webmaster) shogin (webmaster) | E-mail | Web | 25. srpna 2007 v 0:02 | Reagovat

matěj - jj, to je pravda :-) v metallice ale nikdy nebyli špatný hudebníci!!!

44 Dejv Dejv | E-mail | 15. listopadu 2008 v 18:35 | Reagovat

Mrzí mě to,že už není Jason v Metle :-( Rob byl dobrý,když hral za skupinu od Ozzyho Osbourna tam byl vynikající a libil se mi jak hraje...ale v Metle no nic proti,ale už není Metla co bývala...Rob si vždy prosadil svou a to Jason asi neuměl což se asi projevilo na jeho odchodu :-( Jason Newsted je prostě nejlepší jednak uměl dobře hrát na basovku a za druhý uměl dobře zpívat,takže uměl 2 věci najednou a Rob uměl jen jednu a tu hrát dobře na basovku ale zpivat neumí což je nevyhoda a tím se změnila celá Metla.

45 ssssss ssssss | 12. října 2011 v 20:03 | Reagovat

jason se cliffovi nikdy nevyrovná !!!

46 Karel Karel | 16. března 2012 v 12:17 | Reagovat

Chtěl bych někdy hrát na basu, jako kdokoliv z nich!!

47 Karel Karel | 16. března 2012 v 12:22 | Reagovat

[46]: A mimo jiné, hodnocení kvality z vašich smyšlených subjektivních hodnot, je směšná. Mluv, až dokážeš hrát to co oni. Jsou to všechno borci. Zatím co hodnotiči jsou podle mě, jen looseři a nerdi. Obdivuj je! Uč se a hlavně mlč.

48 Lada Lada | E-mail | 27. června 2016 v 9:17 | Reagovat

Jason byl nejlepší. On nejenže dobře zpíval, ale i dobře hrál a u toho ještě mlátil hlavou. S Jamesem byli výborně sehrání co se týče zpěvu. Rob mi do Metallicy nějak nesedí, nepřijde mi ničím zajímavej.Kdyby se tam vrátil Jason, byla by to zase ta stará dobrá Metallica. Můj názor.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama