,,We will never quit, cause we are Metallica"

Leden 2007

Nové album se opět odkládá...

26. ledna 2007 v 22:17 | shogin (webmaster) |  Novinky
Lars Ulrich nedávno mluvil do časopisu Revolver o procesu psaní písniček na nové album, jehož předběžný termín pro vydání je konec roku 2007 na labelu Warner Bros Records. "Je příjemné nemuset chodit do studia, kde vás točily tři kamery, sednout si a mluvit čtyři hodiny o svých pocitech" řekl, odkazujíc na filmový štáb, který natáčel každý detail rozkolu skupiny v roce 2003 během natáčení alba St. Anger. "Už je to za námi. Všichni spolu zase vycházíme. Je zábava jít do studia - vlastně se na to těším místo toho, abych se toho bál. Myslím si, že to je výsledek toho, jak daleko jsme to dotáhli"

Ulrich říká, že nahrávání nového CD, které skupina plánuje v Los Angeles s producentem Rickem Rubinem, mu připomíná začátky Metallicy.

S Jamesem [Hettfieldem] procházíme nahrávky všech riffůa vybíráme ty nejlepší a podle nich děláme nové písničky. "Existují dva různé, oddělené procesy - psaní písničky a její nahrávání. St. Anger byl v tomhle ohledu experiment, zkoušeli jsme psát a nahrávat najednou. Tohle je to, co jsme dělávali dřív. Napsat pár songů, zvednout zadek a jít je někam nahrát." Ulrich říká, že Rubin - který vzpomíná na svojí přítomnost v zákulisí během vystoupení Metallicy v osmdesátých letech s hrubou nahrávkou alba Reign in Blood od skupiny Slayer - nechce, "abychomcokoliv nahrávali, dokud každá písnička, kterou uděláme, nebude tak blízko 100%, jak jí dokážeme udělat"

Metallica má zhruba 25 písniček, Ulrich přičítá zásluhy hlavně jejich jammování v ladící mísnosti každou noc před koncertem na St. Anger tour. Mají v úmyslu ořezat seznam na konečných 12 nebo 14 tracků.

"Množství materiálu je trochu zdrcující,", připustil Ulrich "takže se snažíme být co nejvíce sebekritičtí, jak jen to jde. Spolupráce s Rickem je skvělá, nemá s sebou žádná zavazadla, prostě přijde a řekne "Jo, to se mi líbí" nebo "To není tak dobrý". Myslím, že po patnácti letech s Bobem [Rockem] byl čas na změnu. Myslím si, že jsme se s Bobem dostali do bodu, kdy jsme se znali až příliš moc dobře. Potřebovali jsme novou hnací sílu."

Celé interview s Larsem najdete v březnovém Revolveru, který je právě k dostání. Více informací na RevolverMag.com.

Translated by M.Obernauer

M.Obernauer@seznam.cz <mailto:M.Obernauer@seznam.cz?subject=Metallica-preklad>

Za překlad moc děkuji Mirkovi Obernauerovi!!!

Málo předražený figurky :-)

11. ledna 2007 v 22:09 | shogin (webmaster) |  Novinky
Většina z vás nejspíš zná internetový metalový obchod www.metalmerchandise.cz/ , kde jsou od mnoha skupin hadry, prsteny, pásky nebo dokonce i např od Slipknotů kopie masek, které si můžete nechat dovést ze zahraničí (nejčastěji amerika a anglie). Své místečko tam má v seznamu samozřejmě i Metallica, najdete tam od ní jak trička, tak mikiny, pásky, budíky, nášivky, tak také třeba prsteny, přívěšky, cena je sice celkem vyšší ale tohle mě dostalo jako opravdu:
Supr fakt nářezový postavičky (dokonce prý házejí hlavama :-)) Metallicy, které by jste netyply asi víš jak na 500,-Kč stojí 3200,-Kč
Chápu, že je to s Ameriky, ale přecejenom mi to příjde předražený, a když si vezmu za jak dlouho někdo vydělá např. na brigádě třílitra, pochybuju, že by to vyhodil za postavičky Metallicy, i když na druhou stranu kdybych na to měl, milerád bych si to koupil :-D ale možná už rači komplet originální Live Shit :-).
FIGURKY METALLICA - COMPLETE BAND HEAD KNOCKERS3200,-
Katalogové č.:SEG011
Rozměr:20 cm
Popis:Kompletní sestava ve stylu "Headknockers" - figurky "mlátí" hlavou. Každá postavička měří úctyhodných 20cm. Tento set rozhodně nemůže chybět ve sbírce opravdového milovníka této legendární kapely.
Poznámka:Import USA.
Serte Metal!!!!
Metallica 4ever!!!!!!!!!!!!!!!!!